• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sohaykodernegi/
  • https://twitter.com/sohaykooffical
SOHAYKO DERNEĞİ'NE HOŞ GELDİNİZ
 
Üyelik Aidatlarınız,Tedaviler ve nakillerde  destek olmak isterseniz hesap numaramız

TÜRİYE İŞ BANKASI HESAP İSMİ : “SOKAK HAYVANLARINI KORUMA”
İBAN : TR 82 0006 4000 0011 3590 1603 99
 
PAYPAL ADRESİMİZ : sohaykotrr@gmail.com 

Yıllık dernek üye aidatımız 120₺ üyelerimizden ricamızdır lütfen üye aidatlarınızı yatırınız... 

Dernek tüzük 24. Madde Sohayko derneğinin gelirleri

Üye aidatları bağışçılar ve isteğe göre yapılan yardımlar hükmü bulunmaktadır.
mail ile iletişim : destek@sohaykodernegi.org
                         sohaykodestek@gmail.com
RESMİ ÜYELİK
Ön Başvuru Formu


GEÇİCİ YUVA VEYA KALICI YUVA OLMAK İÇİN SAHİPLENME ÖN BAŞVURU FORMU İÇİN
LÜTFEN TIKLAYIN 

Ziyaret Formu

SOHAYKO, SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKTI

IHA

Şile çöplük ve maden ocakları mevkisinde yaşamaya çalışan sokak hayvanlarına SOHAYKO sahip çıktı.
SOHAYKO Başkanı E. Yasin Yılmaz yaptığı açıklamada, Şile İSTAÇ ve Maden Ocakları bölgesinde oldukça fazla köpek olduğunu belirterek günlük rutin olarak bölgede besleme yaptıklarını dile getirdi. Sürekli bölgede olduklarını dile getiren Yılmaz, bölgede fazla köpek bulunduğunu, bölgeye çevre belediyelerin her gün köpek bıraktığını belirterek artık besleme yaparken zorlandıklarını ifade etti. Bölgede kardan ve ayaz gecelerden korunmaları için tahta palet ve brandalardan kulübeler yaptıklarını belirten Yılmaz, besleme yaparken yanlarına gelmeyen birçok köpeğin gece bu kulübelere soğuktan korunmak için sığındıklarını gördüklerini ve bunun kendilerine huzur verdiğini belirtti.
Bölgede kısırlaştırılmamış birçok köpek olduğunu dile getiren Yasin Yılmaz, çok sayıda kısır olmayan köpek olduğunu, bunun için belediyelerden destek istediklerini ancak bölgede bu güne kadar kısırlaştırılan sayının bölgedeki köpeklerin ancak 10/1 kadarı olduğunu söyledi. Kısırlaştırma az olduğu için bölgede oldukça fazla yavru köpek olduğunu ve bu yavrularında gerek soğuktan gerek hastalıktan gerekse bakımsızlıktan hayatlarını kaybettiklerini dile getirdi.
TÜM HAYVAN SEVERLERİN SOKAK HAYVANARINA BU SOĞUKLARDA SAHİP ÇIKMALARINI İSTİYORUZ
İstanbul merkezli bir dernek olduklarını dile getiren Yasin Yılmaz, havaların soğuk olması ve Türkiye’nin birçok yerinde kar, tipi, fırtına olması nedeni ile hayvan severlerin ve tüm yurttaşların sokak hayvanlarına sahip çıkmalarını istediklerini belirtti. Yılmaz, hayvan severlerden sokak hayvanlarının soğuk ve açlıktan ölmemeleri için yemek artıklarını veya mama koymalarını istedi. Yılmaz, çok ayaz ve karlı gecelerde ise bina giriş kapılarını açık tutmalarını ve evleri olmayan hayvanların bir çoğu binalara sığınmaya çalıştıklarına dikkat çekti. Kapıların kapalı olması durumunda hayvanların donarak ölmelerine neden olabileceğine değindi.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam145
Toplam Ziyaret43714