• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sohaykodernegi/
  • https://twitter.com/sohaykooffical
SOHAYKO DERNEĞİ'NE HOŞ GELDİNİZ
 
Üyelik Aidatlarınız,Tedaviler ve nakillerde  destek olmak isterseniz hesap numaramız

TÜRİYE İŞ BANKASI HESAP İSMİ : “SOKAK HAYVANLARINI KORUMA”
İBAN : TR 82 0006 4000 0011 3590 1603 99
 
PAYPAL ADRESİMİZ : sohaykotrr@gmail.com 

Yıllık dernek üye aidatımız 120₺ üyelerimizden ricamızdır lütfen üye aidatlarınızı yatırınız... 

Dernek tüzük 24. Madde Sohayko derneğinin gelirleri

Üye aidatları bağışçılar ve isteğe göre yapılan yardımlar hükmü bulunmaktadır.
mail ile iletişim : destek@sohaykodernegi.org
                         sohaykodestek@gmail.com
RESMİ ÜYELİK
Ön Başvuru Formu


GEÇİCİ YUVA VEYA KALICI YUVA OLMAK İÇİN SAHİPLENME ÖN BAŞVURU FORMU İÇİN
LÜTFEN TIKLAYIN 

Ziyaret Formu

Bebek kangalın kulağını demir saç makasıyla kesenler bulunsun cezalandırılsınlar

T.C CUMHURBAŞKANLIĞI’NA

T.C BAŞBAKANLIĞI’NA

T.C İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI’NA

T.C AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI’NA

T.C ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI’NA

T.C JANDARMA GELEN KOMUTANLIĞI’NA

T.C EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

 

ŞİKAYETÇİ                           : Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği ( SOHAYKO) 34-210-123

ŞÜPHELİ                               : Videoda yer alan ismi ve adresi bilinmeyen şahıslar 

SUÇ TARİHİ                         :22.03.2015

AÇIKLAMA                          :

İsmi ve yaşadıklar yer belli olmayan T.C vatandaşı 3 – 4 kişi çektikleri bir videoyu sosyal paylaşım sitesi Dailymotion isimli video sitesinde paylaşmışlardır.

Paylaşılan videoda henüz 30 – 40 günlük yavru bir kangal köpeğinin iki kulağı birden hiçbir anestezi uygulanmadan demir ve sac kesiminde kullanılan makas ile kesilmiş yavru hayvanın tarifi imkansız acı çekmesine sebep olmuşlardır.

Çektikleri videoyu da  ,dailymotion isimli video sosyal paylaşım sitesinde paylaşmışlar yavru köpeğe tarifi imkansız zarar vermişlerdir.

  Bu suçu da kimliği henüz belli olmayan  bir arkadaşına video kaydı yaptırmak ve bir çok arkadaşı ile  olayı izlemek ve izletmek  suretiyle bu kişi ve kişilerin  de iştirakiyle işlemişlerdir.

Bu görüntüler videoyu izleyenlerde , öğrenen tüm vicdan sahibi insanlarda  olduğu gibi bizim ruhumuzda da derin bir yara açmıştır.Biz bir hayvan sever ve hayvan hakkı savunucusuyuz.

Bu eylemi bu kadar vahşice gerçekleştiren birinin ileride başka canlara ve insanlara da zarar verebileceği yapılan araştırmalarla sabittir. Bu suç işleme eğilimi olarak kabul edilmelidir.

 Kulağı acımasızca hiçbir anestezi bile uygulanmadan kesilen yavru bir “can” dır.Tıpkı biz insanlar gibi doğuştan yaşam ve iyi yaşama hakkına sahip varlıklardır.

Bu videoyu izleyen hayvan severler arasında infiaale yol açmış hayvan severleri derinden yaralamıştır.

Biz hayvan severler olarak bu caniliğin cezasız kalmaması için devletimizin en üst kademesinden en alt kademesine kadar seferber olup bu canileri cezalandıracağı inancımız tamdır

TALEBİMİZ                             : Bu suçun işlenmesine sebep olanların ve  yardım edenlerin,videoyu çekenlerin,sesiyle de videoda yer alan kişi ve kişilerin  kimliğinin ve adresinin tespitinin yapılması ve bu kişilere gerekli cezaların kesilmesi  dünya ülkesi olmayı hedefleyen T.C devleti için zor olmaması nedeni ile kolluk kuvvetlerimizin bu kişileri tespit ederek ,ifadelerinin alınmasını sağlanması ,diğer şüpheliler  ile beraber bu videoda yer alan herkes için de ayrı ayrı Makamınızca kamu davası açılmasını, bu kişilerin yasaların verebileceği en ağır cezalar ile cezalandırılmasını  tüm hayvan severler olarak  saygılarımla arz ve talep ederiz.13.11.2015İMZA KAMPANYAMIZ LİNKİ : https://www.change.org/p/bebek-kangal%C4%B1n-kula%C4%9F%C4%B1n%C4%B1-demir-makas%C4%B1yla-kesenler-bulunsun-cezaland%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam160
Toplam Ziyaret43729