• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sohaykodernegi/
  • https://twitter.com/sohaykooffical
SOHAYKO DERNEĞİ'NE HOŞ GELDİNİZ
 
Üyelik Aidatlarınız,Tedaviler ve nakillerde  destek olmak isterseniz hesap numaramız

TÜRİYE İŞ BANKASI HESAP İSMİ : “SOKAK HAYVANLARINI KORUMA”
İBAN : TR 82 0006 4000 0011 3590 1603 99
 
PAYPAL ADRESİMİZ : sohaykotrr@gmail.com 

Yıllık dernek üye aidatımız 120₺ üyelerimizden ricamızdır lütfen üye aidatlarınızı yatırınız... 

Dernek tüzük 24. Madde Sohayko derneğinin gelirleri

Üye aidatları bağışçılar ve isteğe göre yapılan yardımlar hükmü bulunmaktadır.
mail ile iletişim : destek@sohaykodernegi.org
                         sohaykodestek@gmail.com
RESMİ ÜYELİK
Ön Başvuru Formu


GEÇİCİ YUVA VEYA KALICI YUVA OLMAK İÇİN SAHİPLENME ÖN BAŞVURU FORMU İÇİN
LÜTFEN TIKLAYIN 

Ziyaret Formu

ÖMER U. CEZALANDIRILSIN

BESLEDİĞİ KÖPEĞİ SOKAĞA TERK EDİP BAŞKA BİR KÖPEĞİN ÖLMESİNE NEDEN OLAN ÖMER U. CEZALANDIRILSIN

ORMAN SU İŞLERİ BAKANLIĞI,EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ,ORMAN SU İŞLERİ 1. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NE

 

ŞİKAYETÇİ                           : Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği ( SOHAYKO) 34-210-123

ŞÜPHELİ                               : 1- Ömer U.

                                                İSTANBUL SULTANBEYLİĞİ

SUÇ TARİHİ                         :23.02.2016

AÇIKLAMA                          :

Yukarıda ismi geçen şahıs nereden ve kimden aldığı belli olmayan Pitbull ırkı köpeği oturduğu mahalleye getirerek beslemeye başladığı,köpeğin çok havlaması nedeni ile sokağa terk ettiği tespit edilmiştir.

Bahse konu köpeğin sokağa salınması sebebi ile 24.02.2016 gecesi Edip sokak no 20 daire 2’de yaşayan Tolga K. İsimli şahısın bahçesinde beslediği köpeğe saldırdığı saldırıya uğrayan köpeğin sahibinin derneğimizden yardım istemesi üzerine verilen adrese gidildiği saldırıya uğrayan köpeğin genel durumunun kötü olması sebebi ile gece 01:15 civarlarında derneğimizce nöbetçi veteriner hekime götürüldüğü ancak köpeğin yapılan tüm müdahelere rağmen hayatını kaybettiği tutanak altına alınmıştır.

Bu görüntüleri ve  videoyu izleyenlerde , bu olayı öğrenen tüm vicdan sahibi insanlarda  olduğu gibi bizim ruhumuzda da derin bir yara açmıştır.Biz bir hayvan sever ve hayvan hakkı savunucusuyuz.

Bahse konu köpeği başı boş bırakarak başka bir köpeğin ölmesine neden olan bu kişinin facebook sosyal paylaşım sitelerinde yapılan araştırmalarda bila tarihlerde farklı pitbull köpekler ile resimleri bulunduğu ancak bu köpeklerin şuanki durumunun ne olduğunun tespit edilemediği için o köpeklerinde hayatlarından endişe edilmektedir.

 Birbirlerine kalıcı şekilde zarar veren köpekler  “can” dır.Tıpkı biz insanlar gibi doğuştan yaşam ve iyi yaşama hakkına sahip varlıklardır.Unutulmaması gereken ise Ömer U. isimli şahısın pitbull ırkı köpeği sokağa başı boş terk etmesi köpeğin vücudunda eski yaraların bulunmasu bu köpeğine uyguladığı işkence veya dövüştürme olarak düşünülmektedir.Bu davranış 5199 sayılı kanunun ilgili maddelerince cezalandırılması gereken bir uygulamadır.

TALEBİMİZ                              : Yukarıda açıklamaya çalıştığımız nedenler sebebi ile beslediği köpeği başıboş sokağa terk eden,bu terk etmeden dolayı başka bir köpeğin ölümüne sebep olan Ömer U.nun 5199 sayılı kanunun ilgili maddelerince cezalandırılması gerekmektedir.

Gerekli çalışmalar yapılarak bahse konu şahısın cezalandırılması derneğimize konu ile alakalı olarak bilgi verilmesini saygılarımızla arz talep ederiz.

 İMZA KAMPANYASI LİNKİMİZ : https://www.change.org/p/bir-k%C3%B6pe%C4%9Fin-%C3%B6lmesine-neden-olan-%C3%B6mer-u-cezalandirilsin

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret14275