• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/sohaykodernegi/
  • https://twitter.com/sohaykooffical
SOHAYKO DERNEĞİ'NE HOŞ GELDİNİZ
 
Üyelik Aidatlarınız,Tedaviler ve nakillerde  destek olmak isterseniz hesap numaramız

TÜRİYE İŞ BANKASI HESAP İSMİ : “SOKAK HAYVANLARINI KORUMA”
İBAN : TR 82 0006 4000 0011 3590 1603 99
 
PAYPAL ADRESİMİZ : sohaykotrr@gmail.com 

Yıllık dernek üye aidatımız 120₺ üyelerimizden ricamızdır lütfen üye aidatlarınızı yatırınız... 

Dernek tüzük 24. Madde Sohayko derneğinin gelirleri

Üye aidatları bağışçılar ve isteğe göre yapılan yardımlar hükmü bulunmaktadır.
mail ile iletişim : destek@sohaykodernegi.org
                         sohaykodestek@gmail.com
RESMİ ÜYELİK
Ön Başvuru Formu


GEÇİCİ YUVA VEYA KALICI YUVA OLMAK İÇİN SAHİPLENME ÖN BAŞVURU FORMU İÇİN
LÜTFEN TIKLAYIN 

Ziyaret Formu

Tarihçe

Tarihçe

 Sohayko, küçük bir grubun bir araya gelmesi ile Ocak 2015 yılında İstanbul şehrinde meydana geldi.


 Sohayko’nun kurucuları olan bir grup hayvansever  aynı düşüncede olan bu ruhlar, İstanbul Şerifali’de ilk bayrağı çekti ve Türkiye’nin kuzeyinden güneyine doğusundan batısına doğru yola çıktı. Amaçları Türkiye’de ve tüm dünyada işlenen  hayvan hakları ihlalleri ve suçlarını durdurmaktı. Aslında bu ilk adım, uluslararası bir oluşumun başlangıcıydı.

Hayvan hakları ile  dolu bir tarihin başlangıcı

'Hayvan hakları ihlalleri bir mal statüsünde sürdürülecekse hayvanların hakkına hep zulüm düşecektir...' Sohayko kurucularından E.Yasin YILMAZ; barınaklardaki ve geçici bakım evlerindeki zulümlere son vermek,sokak hayvanlarının ormanlara ölüme terk edilmelerini engellemek ve hayvanlara karşı işlenen suçların ortadan kaldırılması için kurulan  Sohayko’nun programını anlatırken böyle demişti. Yılmaz,o zamanlar Sohayko’nun  bu programının daha uzun yıllar boyunca devam edeceğini bilmiyordu ve tabii ki bu yolculuğun dünyayı değiştireceğini de...

Sohayko’nun Türkiye’de olan varlığının önemi

Türkiye hayvan hakları konusunda sürekli suç işlenen ve hayvan hakları ihlallerinin önemli ölçüde görüldüğü  bir ülke. Ölümler,şiddet ve tecavüz tehdit edici boyutta. Sohayko gönüllüleri 2015'den beri hayvanların  sorunlarını araştırmak, halkla ve yerel yetkililerle iletişimde olarak hayvan sevgisini  arttırmak,hayvan hakları ihlalleri ve  suçlarına karşı doğrudan eylemlerde bulunmak için tüm Türkiye’de gözlem  halindeydi. Bu çalışmalar sonunda, Sohayko’nun Türkiye’de  olan varlığının sürekli olması önem kazandı ve bu yönde adımlar atıldı,çalışmalar yapıldı.

Sohayko ilk başlarda tek bir ofis olarak çalışarak hayvan severlere örnek oluşturmayı hedeflemişti. Türkiye’deki Sohayko eylemcileri de tek bir amacı paylaşmaktadır:Hayvanlar ve insanlar  için  temiz ve barış dolu bir gelecek. 2015 Ocak’ta kurulan Sohayko aşağıdaki amaçlar doğrultusunda çalışıyor:

  • Hayvan hakları ihlallerine karşı işlenen suçlarla mücadele etmek ve kamuoyu oluşturmak.
  • Barınaklarda ve geçici bakım evlerinde bulunan hayvanların refahını sağlamak
  • Belediyelerce ormanlara ölüme terk edilen sokak hayvanlarının verdikleri yaşam mücadelesinde onlara tam destek vermek
  • Sokak hayvanlarının sağlıklı temiz bir ortamda yaşamalarını sağlamak
  • Hayvan hakları ihlallerine karşı işlenen suçlarla mücadele ederek bu suçları işleyenlerin cezalandırılmalarını sağlamak

 

 En büyük gücümüz gönüllülerimiz

Hayvan haklarını korumak için çok özel ve sıra dışı etkinlikler yapmaya gönüllü olan bu sıradan insanlar yıllar boyunca fiziksel tehditlerle ve politik baskılar ile karşı karşıya kaldılar.Bu hayvan severler son yıllarda  Sohayko ile hareket ederek her daim hayvanların haklarını korumak için bu yolda sohayko'nun barışçıl ilkeleri ile  azimle devam ettiler. Ve hep hayvanlara karşı işlenen suçlarının üstesinden gelmeyi başardılar.

Sohayko her zaman hayvan hakları konusunda radikal değişim için çalıştı ve her zaman yapılacak daha fazla bir şeylerin olduğunun farkında.Bütün hayvanlar için güvenli ve hayvan haklarının ihlal edilmediği bir dünyanın garanti altına alınması gerekiyor. Her canlının bu dünyada yaşamaya hakkı olduğunu düşünüyorsanız aramıza hoş geldiniz.

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam113
Toplam Ziyaret43682